Роз'яснення ДПСУ щодо перевірки ФОПа у разі держреєстрації припинення підприємницької діяльності

Дата: 20.06.2023 17:00

Обставиною, наявність якої надає контролюючому органу право на проведення документальної позапланової перевірки, може бути, зокрема, припинення підприємницької діяльності ФОП.

При цьому, обмеження щодо проведення перевірок не поширюються на перевірки, що проводяться за зверненням такого платника податків.

Звертаємо увагу, що після держреєстрації припинення підприємницької діяльності фізична особа продовжує обліковуватись у контролюючих органах як фізична особа - платник податків, яка отримувала доходи від провадження підприємницької діяльності. Відтак, вона має забезпечити остаточні розрахунки з податків від провадження підприємницької діяльності.

Для цього в установлені строки слід подати відповідному контролюючому органу декларацію за останній базовий податковий (звітний) період, в якій відображаються виключно доходи від проведення підприємницької діяльності та сплатити зобов’язання до відповідного бюджету.