Нюанси нарахування МПЗ

Дата: 11.10.2023 10:00

Ізяславська ДПІ ГУ ДПС у Хмельницькій області нагадує, що мінімальне податкове зобов’язання — це граничний обсяг податків, який мають сплатити за 1 га сільгоспугідь власники та/або користувачі сільгоспугідь.

У разі переходу права власності або права користування від одного власника, орендаря, користувача на інших умовах (в тому числі на умовах емфітевзису) до іншого власника, орендаря, користувача на інших умовах (в тому числі на умовах емфітевзису) протягом календарного року та за умови державної реєстрації такого права відповідно до законодавства, мінімальне податкове зобов'язання щодо такої земельної ділянки визначається для попереднього власника, орендаря, користувача на інших умовах (в тому числі на умовах емфітевзису) за період з 1 січня такого календарного року до початку місяця, в якому припинилося право власності на таку земельну ділянку, або в якому така земельна ділянка передана в користування (оренду, суборенду, емфітевзис), а для нового власника, орендаря або користувача на інших умовах (в тому числі на умовах емфітевзису) - починаючи з місяця, в якому він набув право власності або право користування, у тому числі оренди, емфітевзису, суборенди на таку земельну ділянку, та враховується у складі загального мінімального податкового зобов'язання кожного з таких власників або користувачів.

ДОВІДКОВО:

МПЗ обчислюється контролюючим органом на підставі даних Державного реєстру речових прав на нерухоме майно, Державного земельного кадастру та/або на підставі оригіналів чи належним чином засвідчених копій відповідних документів платника податків, зокрема документів, що підтверджують право власності/користування. Контролюючий орган надсилає платнику податку податкове повідомлення-рішення (далі – ППР) з детальним розрахунком суми податку.

У разі згоди платника з визначеним контролюючим органом загальним МПЗ та/або розрахованою сумою річного податкового зобов'язання з ПДФО, такий платник зобов'язаний сплатити зазначену у відповідному ППР суму податку протягом 60 днів з дня отримання ППР.

У разі незгоди платника з визначеним контролюючим органом загальним МПЗ та/або розрахованою у відповідному ППР сумою річного податкового зобов'язання з ПДФО, такий платник податку має право протягом 30 днів з дня вручення ППР звернутися до контролюючого органу для проведення звірки даних, використаних для розрахунку суми ПДФО, з наданням підтвердних документів, зокрема щодо:

• -земельних ділянок, що знаходяться у його власності та/або постійному користуванні, або в оренді (суборенді, емфітевзисі), їх нормативної грошової оцінки та площі;
  • -суми доходу, отриманого від реалізації власної сільськогосподарської продукції;
  • -суми сплачених податків, зборів, платежів.

Одночасно інформуємо, що у ГУ ДПС у Хмельницькій області запроваджено «Гарячу лінію» з питань нарахування та сплати мінімального податкового зобов’язання: 097-232-17-98, 098-303-87-34.