16 днів проти насильства

Дата: 30.11.2023 10:00

Щорічно з 25 листопада до 10 грудня проводиться Всеукраїнська кампанія «16 днів проти насильства» з метою привернення уваги до проблем подолання насильства в сім’ях, жорстокого поводження з дітьми, протидії торгівлі людьми та захисту прав жінок.

Упродовж шістнадцятиденного періоду акції відзначається 8 важливих дат. З-поміж них: Всесвітній день боротьби зі СНІДом, Міжнародний день боротьби з рабством, Міжнародний день волонтера, Міжнародний день людей з інвалідністю, Міжнародний день прав людини. Вони створюють символічний ланцюжок, поєднуючи заходи проти насильства стосовно жінок та дії щодо захисту прав людини. Це означає: будь-які прояви насильства над людиною, незалежно від її статі, є порушенням прав людини.

Законодавством України передбачені заходи з протидії домашньому насильству, насильству за ознакою статі, захисту прав осіб, які постраждали від такого насильства.

В Україні діє Закон «Про запобігання та протидію домашньому насильству», і з початку 2019 року домашнє насильство в нашій країні вважається кримінальним злочином.

Працівники Шепетівського місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги з метою роз'яснення норм законодавства організовують та проводять в закладах освіти, підприємствах, установах та організаціях тематичні уроки, лекції, круглі столи та інші заходи з урахуванням реалій сьогоденного життя.

Під час проведення заходів, мешканці громади нашого міста отримають інформацію, як можна захистити себе і куди, у разі потреби звернутися за допомогою.

Важливо!!!! що кожен може звернутись до Шепетівського місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги для отримання консультації з правових питань та можливістю захисту своїх порушених прав.

Адреси Секторів Шепетівського місцевого центру безоплатної вторинної правової допомоги:

“Білогірське бюро правової допомоги”, смт. Білогір'я, вул. Шевченка, 44, 0384120468

“Ізяславське бюро правової допомоги”, м.Ізяслав, вул. М.Микитюка, 16А, 0385226170

“Полонське бюро правової допомоги”, м Полонне, вул Л Українки, 101, 0384320352

“Нетішинське бюро правової допомоги”, м.Нетішин, вул.Шевченка, 1, 0384290405

“Славутське бюро правової допомоги”, м.Славута, вул. Миру, 15, 0384270614

“Шепетівське бюро правової допомоги”, м.Шепетівка, вул. Героїв Небесної Сотні, 44, 038040015