Бонус-міф. Стрес — основна причина серцево-судинних захворювань

Дата: 29.12.2023 10:30

Це не зовсім так. Тривалий патологічний стрес негативно впливає на всі системи нашого організму, і серце та мозок — не виняток. Однак стрес є лише одним із факторів ризику серцево-судинних захворювань. І точно не головним.

А взагалі стресовий стан — це захисна реакція організму, що мобілізує його сили. І у “розумних” кількостях стрес може навіть бути корисним.

Найбільша небезпека стресу — він може спонукати до нездорового способу життя. Аби притупити емоції, людина починає вживати тютюнові вироби й алкоголь, нехтує фізичними навантаженнями та налягає на шкідливу їжу — а це прямий шлях до розвитку серцево-судинних захворювань.

Коли тобі не під силу вплинути на кількість стресових ситуацій у житті, турбота про фізичне здоров’я — твій головний обов'язок. Тож аби зберегти здорове серце:

відмовся від вживання тютюну та алкоголю;

збалансовано харчуйся;

будь фізично активним;

регулярно відвідуй свого сімейного лікаря.

Більше про серцево-судинні хвороби та їх фактори ризику: https://cvd.phc.org.ua/

#СтаньНаВартіСвогоСерця

Ініціатива відбувається в межах Україно-швейцарського проєкту «Діємо для здоров’я».

Бонус-міф. Стрес — основна причина серцево-судинних захворювань