Видача відповідних розрахункових документів є обов’язком, а не правом суб’єкта господарювання

Дата: 11.03.2024 14:00

Ізяславська ДПІ ГУ ДПС у Хмельницькій області нагадує платникам, які здійснюють розрахункові операції, про необхідність безумовного дотримання вимог Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг», зокрема, в частині видачі розрахункових документів встановлено зразка.

Звертаємо увагу, що працівниками відділу фактичних перевірок управління податкового аудиту Головного управління ДПС у Хмельницькій області на постійній основі здійснюється моніторинг та аналіз господарської діяльності суб’єктів господарювання. При виявленні ризиків, які можуть свідчити про вчинення суб’єктами господарювання порушень під час проведення розрахункових операцій, або імовірності використання найманих працівників без належного оформлення, проводяться фактичні перевірки.

Тож радимо всім платникам не наражати себе на сплату додаткових фінансових санкцій в разі виявлення порушення, а чесно та сумлінно виконувати всі законодавчі вимоги.

Невидача чека або видача підробленого чека під час продажу товарів чи наданні послуг – це одна з проблем, з якою зустрічаються споживачі.

Що робити, якщо вам не видали чек?

З огляду на досить часті випадки обману споживачів – видачі чека невстановленої форми або взагалі відмови у видачі фіскального чека Державна податкова служба України просить звертатися:

• за номером телефону:

0800 501 007 (напрямок «4»)

• або написати скаргу на адресу:

Пам’ятайте: ваші права мають бути захищеними!

Крім того, громадяни та платники податків можуть подавати скарги щодо застосування РРО та ПРРО у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг через чат-бот ДПС України «StopViolation Bot» (https://t.me/StopOverpriceBot)