Сплата податків - обов’язок кожного свідомого платника

Дата: 03.04.2024 09:00

Ізяславська ДПІ ГУ ДПС у Хмельницькій області нагадує про конституційний обов’язок кожного платника сплачувати податки і збори у законодавчо встановлених розмірах до бюджету держави.

У випадку несвоєчасної сплати або ж сплати у неповному розмірі у платника виникає борг. На суму боргу (недоїмки) відповідно до чинного законодавства нараховується пеня та штрафна санкція.

А як щодо боргу з ЄСВ?

На суму недоїмки нараховується пеня 0,1 відсоток суми недоплати за кожний день прострочення платежу. Нарахування пені розпочинається з першого календарного дня, що настає за днем закінчення строку внесення відповідного платежу, до дня його фактичної сплати (перерахування) включно. При цьому, відповідно до п. 13 розділу VII Інструкції №449, не застосовується строк давності при нарахуванні, застосуванні та стягненні сум штрафів з єдиного внеску.

Звертаємо увагу, що сума недоїмки з ЄСВ не підлягає списанню, навіть у процедурі санації відповідно до вимог Кодексу України з  процедур банкрутства, крім випадків повної ліквідації юридичної особи або смерті фізичної особи-підприємця, визнання її безвісно відсутньою, недієздатною, оголошення померлою та відсутності осіб, які відповідно до Закону № 2464 несуть зобов’язання зі сплати ЄСВ.