САХНОВЕЦЬКА СІЛЬСЬКА ТЕРИТОРІАЛЬНА ГРОМАДА
Хмельницька область
Логотип Diia Герб України
gov.ua місцеве самоврядування України
  Пошук

Що потрібно знати про кашлюк

Дата: 24.04.2024 11:00
Кількість переглядів: 65

З кінця  2023 року в ряді країн членів ЄС/ЄЕЗ зросла захворюваність населення на кашлюк.  В  2024 році ця інфекція набирає все більшого поширення, при цьому  є повідомлення і про летальні випадки від кашлюка  (Чехія, Нідерланди). Ріст захворюваності відбувається і в Україні, Якщо за весь 2023 рік було зареєстровано 707 випадків  захворювання на кашлюк, то за 2 місяці 2024 року вже зареєстровано 515.  На Хмельниччині також росте захворюваність кашлюком: за 2 місяці поточного року вже  зареєстровано 21 випадок захворювання при  1 випадку за аналогічний період минулого року .

 

Кашлюк – це вкрай заразне захворювання дихальних шляхів, яку викликає бактерія бордетела. Кашлюк легко поширюється від людини до людини  повітряно-крапельним шляхом при кашлі чи чханні. Від зараження до прояву перших ознак хвороби проходить до 2 тижнів (здебільшого 7-10 днів). Спочатку це просто нездужання з підвищенням  температури тіла, нежитю і кашлем. Поступово кашель посилюється, діти стають дратівливими й примхливими. Кашель збільшується, переходить в судомний,з’являються репризи . Дитина робить глибокий свистячий вдих, потім йде серія судорожних кашлевих видихів; приступ кашлю часто закінчується блювотою.  Здається, напад кашлю готовий вивернути дитину навиворіт. І таких приступів на добу може бути дуже багато.  Особливо небезпечний кашлюк для немовлят, адже   кашель у них   може супроводжуватися періодами тимчасового припинення дихання.
               Багато дітей, які заразилися кашлюком, страждають від нападів кашлю протягом 4-8 тижнів, але  цей стан  може бути і до пів року.  Ускладненням кашлюка може бути  пневмонія, проте можливі і конвульсії та ураження головного мозку .

       Запобігти кашлюку  можна  лише завдяки вакцинації.  Вакцинальний комплекс щеплення дітям проводять відповідно до  Національного календаря щеплень вакциною з цільноклітинним (АКДП) чи  з ацелюлярним (АаКДП)   кашлюковим компонентом у віці 2, 4, 6 і 18 місяців. АКДП містить цілі убиті клітини збудника кашлюку, а АКаДП містить безклітинний або ацелюлярний кашлюковий компонент. Обидва типи вакцин формують у щеплених дітей стійкий імунітет проти кашлюку, дифтерії та правця. Щепити дітей проти кашлюка можна до 6 років дитини.

     Тож будьте поінформовані та своєчасно прищеплюйте своїх дітей! Зверніться за консультацією до свого сімейного лікаря чи лікаря-педіатра та пам’ятайте, що кашлюк легше попередити ніж лікувати!

Лікар-епідеміолог                          Т. Заморська


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Дякуємо!

Ваш голос було зараховано

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій

Зареєструватись можна буде лише після того, як громада підключить на сайт систему електронної ідентифікації. Наразі очікуємо підключення до ID.gov.ua. Вибачте за тимчасові незручності

Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь