САХНОВЕЦЬКА СІЛЬСЬКА ТЕРИТОРІАЛЬНА ГРОМАДА
Хмельницька область
Логотип Diia Герб України
gov.ua місцеве самоврядування України
  Пошук

Набуття статусу особи зниклої безвісти

Дата: 05.08.2024 16:00
Кількість переглядів: 32

Правові наслідки набуття правового статусу особи, зниклої безвісти за особливих обставин

  • з моменту внесення даних про особу, зниклу безвісти, до Єдиного реєстру осіб, зниклих безвісти за особливих обставин, над майном такої особи може бути встановлено опіку.
  • набуття правового статусу особи, зниклої безвісти за особливих обставин, не змінює її сімейного стану;
  • за особою, зниклою безвісти за особливих обставин, зберігаються місце роботи та займана посада, але не більш як до моменту визнання її безвісно відсутньою чи оголошення померлою.

Родичі та члени сім’ї особи, зниклої безвісти за особливих обставин мають право на пенсію у зв’язку з втратою годувальника.

Пенсія у зв’язку з втратою годувальника призначається непрацездатним членам сім’ї зниклого безвісти, що були на його утриманні.

Непрацездатними членами сім’ї вважаються:

  1. чоловік (дружина), батько, мати, якщо вони є особами з інвалідністю або досягли віку 65 років, або пенсійного віку, передбаченого статтею 26 цього Закону;
  2. діти які не досягли 18 років або старші цього віку, якщо вони стали особами з інвалідністю до досягнення 18 років. Діти, які навчаються за денною формою – до закінчення такими дітьми навчальних закладів, але не довше ніж до досягнення ними 23 років.
  3. чоловік (дружина), а в разі їх відсутності – один з батьків або брат чи сестра, дідусь чи бабуся незалежно від віку і працездатності, якщо він (вона) не працюють і зайняті доглядом за дитиною (дітьми) померлого годувальника до досягнення нею (ними) 8 років.

Документ, якій необхідно подати до Пенсійного фонду є – Витяг з Реєстру осіб зниклих безвісти за особливих обставин.

Право на отримання пенсії у зв’язку з втратою годувальника виникає через один місяць з дня внесення інформації про безвісне зникнення особи до Єдиного реєстру осіб, зниклих безвісти за особливих обставин.

Особливості правового регулювання відносин, пов’язаних із зникненням безвісти військовослужбовців під час бойових дій

Керівник територіального центру комплектування та соціальної підтримки протягом 7 днів передає членам сім’ї офіційне Сповіщення сім’ї про зникнення безвісті військовослужбовця. В разі відсутності інформації у РТЦК та СП, за заявою членів сім’ї військовослужбовця, РТЦК та СП зобов’язано звернутись до Військової частини за отриманням інформації.

Порядок виплати грошового забезпечення сім’ям військовослужбовців

Грошове забезпечення членам сімей безвісно відсутніх військовослужбовців виплачується за їх заявою військовою частиною, в якій перебував на грошовому забезпеченні військовослужбовець.

За військовослужбовцями зниклими безвісти, зберігаються виплати в розмірі посадового окладу за останнім місцем служби, окладу за військовим званням, надбавки за вислугу років, інших щомісячних додаткових видів грошового забезпечення постійного характеру та інші види грошового забезпечення з урахуванням зміни вислуги років та норм грошового забезпечення.

Виплата грошового забезпечення членам сімей здійснюється за посадою, яку обіймав військовослужбовець, в тому числі виплачується додаткова винагорода в розмірі 100 000 грн (на період дії воєнного стану).

Виплата грошового забезпечення здійснюється таким членам сімей військовослужбовців

  • дружині (чоловіку);
  • а в разі її (його) відсутності:
  1. повнолітнім дітям, які проживають разом з нею (ним),
  2. законним представникам (опікунам, піклувальникам) чи усиновлювачам неповнолітніх дітей (інвалідів з дитинства – незалежно від їх віку);
  3. особам, які перебувають на утриманні військовослужбовців;
  4. батькам рівними частками, якщо військовослужбовці не перебувають у шлюбі і не мають дітей.

У разі письмової відмови однієї з осіб від виплати грошового забезпечення її частка рівномірно розподіляється між іншими особами, які мають право на його одержання.

 

Вимоги до заяви про виплату грошового забезпечення

Виплати здійснюються за заявою члена сім’ї військовослужбовця на ім’я командира (начальника, керівника) військової частини (установи, організації), поданої до військової частини безпосередньо або через РТЦК та Сп.

До заяви додаються:

  • копії сторінок паспорта повнолітніх членів сім’ї з даними про прізвище, ім’я та по батькові і реєстрацію місця проживання (перебування);
  • довідка про реєстрацію місця проживання (перебування) членів сім’ї (у разі відсутності такої інформації в паспорті);
  • копія свідоцтва про шлюб (у разі наявності);
  • копії свідоцтв про народження дітей (у разі наявності);
  • копія документа, що засвідчує реєстрацію в Державному реєстрі фізичних осіб – платників податків (для осіб, які через свої релігійні переконання відмовляються від прийняття реєстраційного номера облікової картки платника податків та повідомили про це контролюючому органу і мають відмітку в паспорті, – копія сторінки паспорта з такою відміткою).

Командир (начальник, керівник) військової частини (установи, організації) розглядає протягом 15 днів подані документи та приймає рішення щодо виплати або відмови у виплаті грошового забезпечення, про що повідомляється заявнику в письмовій формі.

ВАЖЛИВО!!!

Посвідчення членів сімей військовослужбовців, які загинули (померли) чи пропали безвісти під час проходження військової служби видається тільки за наявності рішення суду про визнання особи безвісно відсутньою.

Отримання рішення суду про визнання особи безвісно відсутньою, позбавляє членів сім’ї права на виплату щомісячного грошового забезпечення.

Чим може допомогти система безоплатної правничої допомоги

Система БПД надає юридичні консультації, допомагає складати документи та звертатися до суду.

Юристи консультують щодо різних правових питань, у тому числі щодо прав, пільг та соціальних гарантій для членів сімей зниклих безвісти та полонених та алгоритму дій для їх отримання.

Допомагають скласти звернення до державних установ, правоохоронних органів та органів військового управління.

Допомагають звертатися до суду: складати документи для оскарження дій державних органів у судовому порядку*.

*Отримати безоплатну допомогу зі зверненням до суду можуть:

  • люди з низьким доходом (у 2024 році працездатні з доходом до 6056 грн, пенсіонери — 4722 грн);
  • люди з інвалідністю, якщо пенсія/соцдопомога до 6056 грн.;
  • переселенці;
  • діти;
  • ветерани війни;
  • члени сімей загиблих (померлих) ветеранів війни та Захисників і Захисниць України.

Перелік категорій осіб, які мають право на такі послуги, визначено у ст. 14 Закону України «Про безоплатну правничу допомогу».

 

Для  отримання більш детальної консультації Ви завжди можете звернутися до найближчої точки доступу до безоплатної правничої допомоги за Вашим місцем проживання: сектор “Ізяславське бюро правничої допомоги”, який працює щоденно з 09-00 до 18-00, вихідні субота, неділя, адреса: 30300, Хмельницька область, м. Ізяслав, вул. Миколи Микитюка 16а, тел. 2-61-70 . Або ж звернутися на єдиний телефонний номер системи безоплатної правничої допомоги 0-800-213-103 (безкоштовно зі стаціонарних та мобільних телефонів).


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Дякуємо!

Ваш голос було зараховано

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій

Зареєструватись можна буде лише після того, як громада підключить на сайт систему електронної ідентифікації. Наразі очікуємо підключення до ID.gov.ua. Вибачте за тимчасові незручності

Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь